O nás

Podrobnosti

Tábory pořádáme již od roku 1993. Navazujeme tak na dlouholetou tradici – od roku 2011 však na novém místě. Nabízíme vám možnost prožít 14 dní letních prázdnin - na táborové základně "Na Oblátku". Tábor se nachází v romantickém údolí řeky Střely pod vsí Strážiště na severním Plzeňsku a je určen pro děti od 7 do 15 let. Naši vedoucí ve směs prošli našimi tábory už od detství, odkud se vypracovali až ke zkušeným vedoucím. Jsme ve směs vyškoleni od NIDM  (Národní Institut Dětí a Mládeže) nebo jsou přímo pedagogickými pracovníky ve svém civilním zaměstnání.

Hlavní vedoucí tábora - Mgr. Pavel Kašpar

Programový vedoucí - Pavel Čengery

Vedoucí oddílů:

 

 

Pavel Kašpar

Podrobnosti

Pavel Kašpar je jedním ze zakládajících členů naší táborové party. Od roku 1993 působil na táborové základne Střela jako praktikant, vedoucí, programový vedoucí, zástupce hlavního vedoucího a od roku 2008  jako hlavní vedoucí tábora. Počátkem roku 2011 spoluzaložil občanské sdružení s názvem Cestou z města, jehož hlavní činností je pořádání letních dětských táborů a víkendových akcí pro děti. V profesním životě je zástupcem ředitele základní školy (aprobace však pro SŠ). Přestože vzděláním pedagog, zúčastnil se pro výkon funkce hlavního vedoucího v roce 2008 školení pořádaného NIDM, kde získal osvědčení pro práci s dětmi v pozici hlavního vedoucího. Mezi jeho další osvědčení, rozširující jeho pole působnosti při práci s dětmi, patří kurz první pomoci, kurz lyžařského a snowboardového instruktora, vodácký kurz.

Pavel Čengery

Podrobnosti

 Pavel Čengery začínal na na táboře Střela už jako malý kluk a to od roku 1988. A jak šel čas, v roce 1997 se stal praktikantem, pak vedoucím a v roce 2008 programovým vedoucím a pravou rukou hlavního vedoucího. Prošel si kurzem pro vedoucí od společnosti NIMD. Je spoluzakladatelem sdružení Cestou z města, které od roku 2011 pořádá vlastní tábory na základně Oblátek.

Jiří Čengery

Podrobnosti

jcJirí Čengery, stejně jako jeho bratr Pavel, strávil své první táborové léto na naší již bývalé táborové základně Střela v roce 1988. I on čas prázdnin zasvětil práci s dětmi na našem táboře a jako oddílový vedoucí se spolu s námi podílí každoročně na přípravě tábora. Mimo to se pravidelně i se svou manželkou Lenkou a synem Jiříkem účastní víkendových pobytů pro děti. V profesním životě pusobí jako vědecký pracovník v oblasti elektrotechniky a vyučuje na vysoké škole.

Lucka Smržová

Podrobnosti

Lucka s naším kolektivem začala jezdit už jako malá od roku 2004. Nepropásla snad jediný rok ani naše Pohodové víkendy. Postupně se z malé, nenápadné a stydlivé dívky stala součást našeho kolektivu, kde si prošla funkci praktikantky a nakonec vedoucí, kde se osvědčila svými nabitými zkušenostmi, které nasbírala postupem let. Je velice kreativní a nyní obohacuje náš tábor o manuální a výtvarné činnosti.

Pepa Kořan

Podrobnosti

Pepa u nás začínal už od útlého dětství. Už jako dítě měl rád táborový život, proto také dále pokračoval jako praktikant a dále jako vedoucí. Nezkazí žádnou srandu a do všeho vstupuje s pečlivou rozvahou.

Peťa Rauchová (Kleki-Petra)

Podrobnosti

V roce 2007 se na našem táboře objevila se svým zapálením pro věc a vždy všudypřítomná a nadšená si vybojovala i své místo praktikanta jako nejlepší táborník v roce 2010. Svou kariéru vedení oddílu započala i s prvním ročníkem tábora Pohoda 2011 a od roku 2014 konečně i jako vedoucí. Už od počátku ji zaujala práce s dětmi, protože se sama dala na pedagogickou školu. I letos se bude s námi houpat na vlnách Pohody.

Káťa Brumík Brumovská

Podrobnosti

Káťa s námi začínala jako spoustu jiných vedoucích od dětství a postupně vyrostla do oddílové vedoucí. Zatím studuje a mimo jiné působí i jako vedeoucí v plzeňském Skautu.

   

Login Form